mirmaro-olko.pl Firmy z wielu branż w jednym miejscu!

Jak wybrać zabawkę dla chomika?

Wyspa Zwierząt

Gdy myślisz o zabawkach dla zwierząt domowych, z pewnością od razu do głowy przychodzą Ci psy lub koty. Pamiętać należy jednak o tym, że wśród naszych domowych pupili jest też wiele mniejszych zwierzątek, w tym gryzoni, np. chomików. Choć często wymagają one znacznie mniejszej uwagi niż psy i koty, to również im powinieneś zapewnić dostęp do akcesoriów, które umożliwią im ich naturalne aktywności i prawidłowy rozwój. Jakie zabawki dla chomika powinieneś w związku z tym wybrać? Oto krótki poradnik.

Kołowrotek dla chomika

To oczywiście klasyka w przypadku gryzoni. Twój chomik przebywa przez większość czasu w niewielkiej klatce, a jest zwierzęciem bardzo ruchliwym ? pomimo swoich niewielkich rozmiarów. Nie oznacza to oczywiście, że powinieneś zbudować dla chomika duży wybieg ? wystarczy bezpieczny, solidnie wykonany kołowrotek. To drobne akcesorium, które wystarczy do zapewnienia zwierzęciu możliwości zaspokojenia potrzeb aktywności fizycznej. Warto podkreślić jednak w tym przypadku kwestie bezpieczeństwa. Zwróć uwagę na jakość wykonania i materiały, z których stworzony jest dany model kołowrotka, ponieważ niewłaściwe wyposażenie może być dla chomika niebezpieczne i powodować np. jego zaklinowanie się między szczebelkami podczas ruchu.

Gryzaki dla chomików

Gryzonie, jak wskazuje nazwa, mają w zwyczaju gryzienie wszystkiego, co mają tylko pod nosem. Do tego przystosowane są też ich zęby. Gdy nie dasz zwierzęciu możliwości gryzienia, może się to dla niego skończyć nawet groźnymi dla jego życia chorobami. Chomik po prostu musi gryźć, a Ty musisz dać mu tę możliwość. Posłużyć mogą Ci do tego wszelkiego rodzaju gryzaki. Popularne są np. gryzaki w kształcie marchewek lub innych warzyw, które dodatkowo atrakcyjnie wyglądają i będą ładnie komponować się z całym wyposażeniem dla chomika. Ponadto warto wybierać pod tym względem wyposażenie drewniane, gdyż masz pewność, że jest to materiał, jaki nie zaszkodzi zwierzęciu, co nie zawsze można powiedzieć o tworzywach sztucznych.

© 2013 mirmaro-olko.pl