mirmaro-olko.pl Firmy z wielu branż w jednym miejscu!

Robtom - robtomspzoo.com

Robtom - robtomspzoo.com

Na większości budów i przy pracach konserwacyjnych potrzebne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie z reguły stanowi pokaźną część kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto wiedzieć, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo posiadające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej dogodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są tak wszechstronne, aby nie angażować kilku różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do dzierżawy, transportu oraz montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i oszczędności. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, aby martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym własnoręczny transport rusztowań. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą również usługi przy pracach elewacyjnych.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, musi być fachowość jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o osoby, które na budowach będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinniśmy mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z firmą: od pierwszej rozmowy, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez odpowiedniego pracownika. Dodatkowo, w toku dzierżawy będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni koszty usługi. Doświadczone firmy na rynku oferują także fachowe doradztwo, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie istotne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak tylko jedna strona medalu. Drugą są prawidłowo dobrane części oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić okresowe przeglądy.

Może się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają większego znaczenia. Jest jednak inaczej. Przykładowo, obecnie szeroko używa się rusztowań aluminiowych, które charakteryzują się odpornością oraz lekkością. Należą do nich przykładowo rusztowania Plettac lub Layher produkty naprawdę renomowanych liderów na rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań prawidłowo je konserwuje oraz przeprowadza przeglądy, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Poza tym, systemy znanych firm zazwyczaj są przyjazne w montażu, co wpływa na prędkość robót.

Następną cechą sprawdzonego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest terminowość. Każda osoba, która działa w branży budowlanej najlepiej wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia najczęściej przekładają się na duże straty i niepokój wokół inwestycji. Dlatego uznane firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że trzeba skonstruować optymalny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna ze stron nie naraża się na straty wynikające z opóźnień.

Montaż rusztowań powinien także odbywać się szybko. Na to z kolei wpływa fachowość całej ekipy, doświadczenie, rodzaj rusztowań itp. Warto podkreślić, że niektóre z firm (np. Plettac) podają do informacji, ile m2 jest w stanie kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak naprawdę szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa jest inna. Nie mniej ważny wydaje się demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzony w zgodzie z harmonogramem, szybko i skutecznie, tak, aby nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Trzeba powiedzieć, że rusztowań używa się w bardzo różnych sytuacjach, a budowanie wysokościowców jest jedynie przykładem ich zastosowań. Dobra firma doceni każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy umożliwić renowację sufitu w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla stałych klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2013 mirmaro-olko.pl